جلوگیری از سرمازدگی درختان در ابتدای بهار

جلوگیری از سرمازدگی درختان در ابتدای بهار


جلوگیری از سرمازدگی درختان در ابتدای بهار

یکی از بدترین مشکلاتی که می تواند گزیبان کشاورزان را بگیرد سرمازدگی شکوفه های درختان در ابتدای فصل بهار می باشد که ممکن است بخاطر این سرمازدگی کل و یا بخش بزرگی از محصولات از بین برو و کشاورزان را با ضررهای سنگین مواجه کند.

ما در این مقاله قصد داریم راهکارهای به حداقل رساندن این آسیب ها به درختان را بررسی کنیم.

علل اصلی بروز مشکل سرمازدگی در بهار

از عمده ترین عوامل بروز این مشکل می توانیم به عواملی مثل:

  • افت شدید دما (مخصوصا در طول شب)
  • بارش برف و یخ زدگی

همچنین ممکن است عوامل دیگری از جمله بیمارهای قارچی و فقر کودی نیز از دلایل سرمازدگی در بهار باشند.

سئوال: آیا کود ضد سرمازدگی بصورت کلی وجود دارد یا نه؟

مطمئنا تا به حال با عباراتی مثل کود ضد سرمازدگی، کود ضد تنش سرمایی و عناوین این چنین زیاد برخورد داشته اید ولی واقعیتی که در حال حاضر وجود دارد این است حداقل در ایران چیزی به نام کود ضد سرمازدگی وجود ندارد. زمانیکه ما از کلمه ضد سرمازدگی استفاده می کنیم باید در صورت افت شدید دما و حتی بروز یخ زدگی هیچ ضرری به گلها و جوانه ها وارد نشود، ولی این در حالیست که چنین چیزی اتفاق نمی افتد و بعد از کاهش شدید دما و یخ زدگی قسمتی از یا کل گلها و جوانه های تازه تشکیل شده از بین می روند، این در حالیست که باید این اتفاق با وجود استفاده از کود ضد سرمازدگی ادعائی، اتفاق نیافتد.

در طی سالهای اخیر و با توجه به پیشرفتهای فراوانی که در تولید انواع کودها و مواد ضد استرس اتفاق افتاده است اخیرا یکسری مواد ضد سرمازدگی در کشورهای پیشرفته کشاورزی تولید شده است. نحوه استفاده از این مواد به این گونه است که 12 تا 24 ساعت قبل از شروع یخبندان، این مواد بصورت محلول پاشی روی جوانه ها و گلهای تازه تشکیل شده استفاده می شود و این مواد در بازه زمانی مشخصی (مثلا 2 تا 4 روز) از یخ زدگی گلها و جوانه ها تازه تشکیل شده جلوگیری می کند. ولی نکته مهم در اینجاست که به دلیل بالا بودن قیمت این مواد در حال حاضر تولید انبوهی نداشته و در مرحله بیشتر آزمایش وجود دارد.

برای مقابله با سرمازدگی بهاره در باغات چه کارهائی می توانیم انجام دهیم؟!

بصورت کلی ما می توانیم در دو مرحله نسبت به کاهش ضررهای وارده به دلیل سرمازدگی اقدام کنیم:

  • مرحله اول: بعد از بیدار شدن درختان و شروع جوانه زنی و گلدهی
  • مرحلهدوم: بعد از بروز سرمازدگی

مرحله اول: بعد از بیدار شدن درختان و شروع جوانه زنی و گلدهی

یکی از عمده ترین دلایل بالا بودن خسارات ناشی از سرمازدگی در ابتدای بهار در باغات ضعف کودی در اکثر زمین های کشاورزی است. هر چقدر درختان دارای بنیه قوی باشند، جوانه ها و گلهای تازه تشکیل شده هم قوی بوده و قدرت مقاومت بالایی در مقابله با وقایع محیطی خواهد داشت. به همین خاطر است که ما باید در ابتدای زمان بیدار شدن درختان باید نسبت به استفاده از کود بهاره (فروت ست) حتما اقدام کنیم. نحوه استفاده از این برنامه کودی قبلا بصورت کامل توضیح داده شده که باز هم می توانید با کلیک روی این لینک این مطلب را دوباره مطالعه  کنید.

مرحله دوم: بعد از بروز سرمازدگی

به طور قاطع می توان گفت که عمده ضررها و مشکلات بعد از سرمازدگی ، از بین رفتن جوانه ها و گلهای تازه تشکیل شده است و اگر به موقع از مواد و کودهای لازم در این مقطع استفاده نشود نمی توانیم قسمت عمده ای از این آسیب ها را جبران کنیم.

مهمترین خطرات بعد از سرمازدگی برای جوانه ها و گلهای تازه تشکیل شده

بصورت کلی دو ضرر عمده بعد از بروز سرمازدگی گلها و جوانه های تازه تشکیل شده را تهدید می کند:

  1. الف) بیماریهای قارچی
  2. ب) کمبود شدید مواد کودی و عدم تغذیه

الف) بیماریهای قارچی

در مواقعی که وقایع های محیطی مثل افت شدید دما اتفاق می افتد شرایط برای بروز بیماریهای قارچی فرآهم می شود که بروز این حالت ممکن است از دلایل از بین رفتن و وارد آمدن آسیب های جدی به گلها و جوانه های تازه باشد.

ب) کمبود شدید مواد کودی و عدم تغذیه

به دلیل افت های شدید دمایی آسیب های جدی به سیستم تغذیه گلها و جوانه های تازه تشکیل شده وارد می شود و عملا امکان تغذیه را به شدت محدود می کند و به جرات می توان گفت که یکی از مهمترین عوامل ثانویه از بین رفتن گلها و جوانه های تازه تشکیل شده همین عدم امکان تغذیه است و به نوعی گلها و جوانه ها از کمبود مواد کودی از بین می روند.

می توان این مشکل را با داشتن یک برنامه کوددهی درست و متناسب به صورت کامل پیشگیری و یا رفع کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.