دانستنی‌های لازم و ضروری در رابطه با آمینو اسیدها

دانستنی‌های لازم و ضروری در رابطه با آمینو اسیدها

دانستنی‌های لازم و ضروری در رابطه با آمینو اسیدها


دانستنی‌های لازم و ضروری در رابطه با آمینو اسیدها


آمینو اسید یکی از عواملی است که سبب تغذیه گیاه ، در کشاورزی و باغداری می‌شود. آمینو اسید یکی از اجزای سازنده‌ی عملکرد گیاهی به شمار می‌رود که سبب تقویت ریشه در خاک و مقاوم کردن گیاه ، در برابر بیماری می‌شود. به هیچ وجه تفاوتی ندارد که شما هدفتان داشتن گل و گیاهان بسیار بزرگ است یا فقط به دنبال رشد یک گیاه معمولی و کوچک هستید. وجود آمینو اسید برای همه گیاهان ، ضروری و حیاتی می‌باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی دانستنی‌های لازم و ضروری در رابطه با آمینو اسیدها بپردازیم. با ما همراه باشید.

دانستی‌های مهم در رابطه با کاربردهای آمینو اسید

همانطور که می‌دانید ، اسیدهای آمینه در تمامی سلول‌های زنده وجود دارند و مولکول‌های آلی هستند که به عنوان عناصر سازنده‌ی پروتئین به کار می‌روند. این اسیدهای آمینه ، با یکدیگر پیوند برقرار کرده و سبب به وجود آمدن زنجیره‌های طولانی پلی پپتیدی می‌شوند. آمینو اسید می‌تواند انواع مختلف پروتئین را در تمام موجودات زنده به وجود آورد.

اسیدهای آمینه مختص گیاهان ، به دو دسته اسیدهای آمینه گیاهی و حیوانی تقسیم می‌شوند. آمینو اسید های نوع L ، توسط خود گیاه جذبمی شوند و آمینو اسیدهای نوع D توسط هیچ مکان آنزیمی شناسایی نشده اند و نمی‌توانند در سنتز پروتئین شرکت کنند.

آمینو اسید می‌تواند مقاومت گیاه را در برابر تنش‌های زیستی و غیر زیستی بالا ببرد. این تنش‌ها عبارتند از : دمای بالا ، رطوبت کم ، سرما ، حمله آفات ، تگرگ ، سیل ، اثرات منفی در متابولیسم گیاهان و … این موارد می‌تواند سبب کاهش مقدار و کیفیت محصولات شود. بنابراین استفاده از آمینو اسید ، می‌تواند این تنش‌ها را بهبود بخشد و باعث جلوگیری از اثرات این تنش‌ها شود.

آمینو اسید می‌تواند تاثیر مستقیمی بر فتوسنتز گیاهان داشته باشد. همانطور که می‌دانید کربوهیدرات‌ها ، از طریق فتوسنتز گیاه تشکیل می‌شوند. اگر فتوسنتز کم شود ؛ رشد گیاه کند شده و در نهایت گیاه دچار بیماری می‌شود. آمینو اسیدها سبب افزایش غلظت کلروفیل در گیاهان شده و از این طریق ، می‌تواند میزان فتوسنتز را افزایش دهد. این مورد می‌تواند سبب تولید محصولاتی با نشاط و سرسبز گردد.

آمینو اسید می‌تواند فعالیت روزنه‌ها را بهبود بخشد. روزنه‌ها ساختار مولکولی هستند که تعادل هیدروژنی ، جذب عناصر غذایی میکرو و ماکرو و جذب گاز ها را در گیاهان ، کنترل می‌کنند.

آمینو اسید می‌تواند تاثیر بسیار مستقیمی روی گرده افشانی و میوه دهی گیاه داشته باشد. آمینو اسید به باروری گرده ها کمک می‌کند. به همین علت برای گرده افشانی آن‌ها ، بسیار حیاتی و ضروری است. به منظور بالا بردن ماندگاری میوه‌ها ، سبب تقویت دیواره‌های سلولی شده و برای رسیدن گیاه به مرحله میوه دهی ، بسیار کمک می‌کند. علاوه بر آن ، روی داشتن طعم خوب و تولید با کیفیت میوه نیز بسیار اثر می‌گذارد.

استفاده از آمینو اسید جهت رسیدن به نتیجه مطلوب ، می‌بایست هر هفته یا هر سه هفته یک بار ، در خاک و ۵ الی ۷ روز به صورت محلول پاشی انجام شود. شما می.توانید غلظت آمینواسید در خاک را نسبت به محلول پاشی بیشتر کنید.

علاوه بر آن ، در گیاهان رویشی که نیازمند کودهای نیتروژنی هستند ؛ آمینواسید می‌تواند نیتروژن مورد نیاز گیاهان را به میزان قابل توجه ، برای آن‌ها فراهم کند.

سخن پایانی

با توجه به مطالب ذکر شده در این مقاله ، دریافتید که آمینواسیدها ، نقش بسیار مهم و بسزایی در سلامت گیاهان ایفا می‌کنند. شما می‌توانید برای رسیدن به نتیجه مطلوب ، از مکمل‌های آمینو اسید که به صورت صددرصد محلول و مخصوص گیاه هستند ؛ استفاده کنید. لازم به ذکر است که وجود آمینو اسید جهت تامین نیازهای گیاه به مواد مغذی ، می‌تواند تاثیر بسیار مستقیمی روی رشد و کیفیت گیاه داشته باشد.

شرکت کیمیا زرین دارای بیش از سه دهه سابقه‌ی فعالیت در صنعت کشاورزی و شیمیایی می‌باشد. این شرکت با تلاش و پشتکار فراوان ، توانسته محصولاتی از قبیل آمینو اسید ، فولیک اسید ، سورفکت پلاس ، آمینو فروت و آمینو کلات را به صنعت کشاورزی ایران ارائه دهد. گفتنی است محصولات این شرکت از مواد اولیه‌ی گیاهی تهیه و خالص سازی شده و کاملا طبیعی و ارگانیک می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.